Sulforafan z brokolice 400 μg, kapsuly

Úvod Rastlinné výťažkySulforafan z brokolice 400 μg, kapsuly

Sulforafan z brokolice 400 μg, kapsuly

Brokolica je hlúbová zelenina pochádzajúca z oblasti stredomoria, ktorá má pre ľudský organizmus množstvo zdravotných prínosov a preto ju zaraďujeme medzi tzv. superpotraviny (angl. superfoods). Je vynikajúcim zdrojom vlákniny a vitamínov A, C, K, vitamínov skupiny B a karotenoidov, V menšom množstve sú v nej zastúpené aj viaceré minerály a stopové prvky (mangán, železo, draslík, fosfor, horčík, vápnik a selén). Brokolica navyše obsahuje aj množstvo fytochemických látok, tzv. fytonutrientov, ako napr. indoly, izotiokyanáty a glukozinoláty (sulforafan).


Sulforafan je zlúčenina síry nachádzajúca sa hlavne v brokolicových klíčkoch, ktorá pôsobí predovšetkým ako „signalizačná molekula". Akonáhle sa dostane do bunky, má schopnosť naštartovať viac ako 200 génov, ktoré aktivovaním začnú produkovať detoxikačné a antioxidačné enzýmy. Jedným z hlavných antioxidantov, ktoré pomáha sulforafan produkovať je glutatión, ktorý chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Sulforafan preto prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zabraňuje tak nadmernej tvorbe voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie organizmu a oslabenie imunity.


Každá kapsula obsahuje 500 mg koncentrovaného extraktu z brokolicových výhonkov, štandardizovaného na 400 μg sulforafanu.

Výrobca: Vitaking
Kód: VK2035
 
Dostupnosť: vypredané
Kúpou tohto produktu získate 1 bod.
13,69 €

Sulforafan z brokolice 400 μg, kapsuly

výživový doplnok

 

Účinné látky v 1 kapsule:

Extrakt z brokolicových výhonkov 100 mg (** % RVH)
Sulforafan 400 μg
RVH %: referenčná výživová hodnota denného príjmu u dospelých

** %: RVH nie je stanovená


Zloženie: ryžová múka, extrakt z brokolicových výhonkov štandardizovaný na 0,4 % sulforafanu, obal kapsuly z rastlinnej celulózy, protihrudkujúce látky: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín

 

Neobsahuje: lepok, laktózu, geneticky modifikované suroviny


Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula denne počas jedla

 

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Ak sa vyskytnú nejaké nežiaduce účinky, prerušte užívanie a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

 

Skladujte na suchom, tmavom mieste pri teplote do 25°C v dobre uzatvorenom obale.

 

Obsah: 60 kapsúl


Dátum minimálnej trvanlivosti do: 03/2023

 

Produkt je schválený Úradom verejného zdravotníctva SR pod č. OHVBPKV/634/2015/Ht

Zatvoriť

K produktu neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Dodanie tovaru

Kontakt

ZAMORE s.r.o.
Štefánikova 487/36
985 54 Lovinobaňa

tel.: +421 905 746 834
email: info@zamore.eu

Copyright 2014 - 2022 © Vitaking Slovakia