Rastlinné výťažky

Úvod Rastlinné výťažky

Rastlinné výťažky predstavujú prípravky rastlinného pôvodu, ktoré sa rôznymi postupmi získavajú z určitých častí rastlín (kvet, list, koreň, kôra, časť plodu  a iné), rias, húb alebo lišajníkov. Pre účely potravinových doplnkov sa vyrábajú väčšinou vo forme tzv. štandardizovaných extraktov, t.j. výťažok je štandardizovaný na obsah určitej aktívnej látky, pričom sa môžu užívať vo forme tabliet, kapsúl, tinktúr, čajov a pod. V súčasnosti sú veľmi populárne u všetkých vekových kategórií a do tejto skupiny výživových doplnkov zaraďujeme napr. Ginkgo biloba, Pupalka dvojročná, Ženšen, Aloe vera, Valeriána lekárska, Medovka lekárska, Echinacea purpurová a iné.

Výrobca  
Zobrazené produkty 1 - 9 z celkových 9
Názov Cena
Acai Berry, kapsuly mäkké Acai Berry, kapsuly mäkké

Acai Berry (lat. Euterpe oleracea) je bobuľovité ovocie pochádzajúce z Južnej Ameriky, ktoré obsahuje vysoké množstvo antioxidantov. Vďaka vynikajúcemu obsahu vlákniny a nízkemu obsahu cukru patrí medzi najobľúbenejšie potraviny na svete a pre svoju výživovú hodnotu zaraďujeme toto ovocie medzi tzv. superpotraviny (angl. superfoods). Bobule acai obsahujú veľa cenných živín, vrátane vitamínov, minerálov a stopových prvkov, aminokyselín, ale takisto aj množstvo flavonoidov a antokyanínov, ktoré dodávajú ovociu charakteristické tmavomodré až čierno-fialové sfarbenie.


Acai Berry extrakt je vysoko účinný antioxidačný prípravok, ktorý pomáha zvyšovať vitalitu a bojovať proti voľným radikálom. Výťažok z ovocia acai berry prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zabraňuje tak nadmernej tvorbe voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie organizmu a oslabenie imunity. Polyfenoly vo výrobku vďaka svojim antioxidačným účinkom prispievajú k inhibícii škodlivých oxidačných procesov v tele a napomáhajú tak detoxikácii organizmu.


Každá kapsula s vysokou absorpciou obsahuje extrakt ovocia acai berry (Euterpe oleracea) v pomere 20:1, štandardizovaný na 10% polyfenolov (7,5 mg), čo zodpovedá približne 1,5 g tohto bobuľovitého ovocia.

Výrobca:  Vitaking
12,58 €
Brusnice, kapsuly mäkké Brusnice, kapsuly mäkké

Brusnice (lat. Vaccinium macrocarpon) sú mimoriadne zdravým ovocím pochádzajúcim zo severnej Ameriky, ktoré sa vyznačuje vysokým obsahom živín, najmä minerálov (vápnik, horčík, draslík) a vitamínov A, B a C. Okrem vitamínov, minerálov, stopových prvkov a organických kyselín obsahujú severoamerické brusnice aj rastlinné látky tzv. proantokyanidíny (PAC), ktoré dodávajú tomuto ovociu typickú trpkú chuť. Proantokyanidíny obsiahnuté v brusniciach však majú jedinečnú vlastnosť a to, že zabraňujú baktériám usadzovať sa na slizniciach močových ciest - antiadhezívny účinok. 


Preto sa uvedené tonikum odporúča ako prirodzený spôsob na udržanie zdravého močového traktu. Koncentrovaný výťažok z brusníc v tomto produkte je navyše doplnený o vitamíny C a E, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zabraňujú tak nadmernej tvorbe voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie organizmu a oslabenie imunity.


Tento bylinný výťažok obsahuje brusnicový koncentrát v pomere 50:1, čo predstavuje ekvivalent 4,2 g čerstvých brusníc (denná dávka 3 kapsuly tak zodpovedá až 12,6 g čerstvých brusníc). 

Výrobca:  Vitaking
13,67 €
Vitaking-Čučoriedky-470-mg-kapsuly Čučoriedky 470 mg, kapsuly

Čučoriedky (lat. Vaccinium myrtillus) sú známe svojimi antioxidačnými účinkami, takže môžu tvoriť prirodzenú ochranu pred pôsobením voľných radikálov. Antioxidačné prínosy čučoriedok možno pripísať mnohým pozoruhodným zlúčeninám, ktoré sú v nich obsiahnuté, vrátane antokyanínov, kyseliny elagovej a vitamínov CE a K.


Antokyaníny zaraďujeme medzi polyfenoly rozpustné vo vode, ktoré sú bohato zastúpené najmä v plodoch, kvetoch a v listoch rastlín. Názov antokyaníny je odvodený z gréckeho slova anthos – kvet a latinského slova kyano – modrý. Veľmi významnou vlastnosťou antokyanínov v drobnom ovocí je ich antioxidačná aktivita, t.j. ochraňujú DNA pred oxidačným poškodením, majú schopnosť zhášať voľne radikály, a tým chrániť organizmus človeka pred ich toxickým účinkom, čo spôsobuje oslabenie imunitného systému a predčasné starnutie organizmu.

 

Aktívne zložky čučoriedok môžu mať pozitívny vplyv na zdravie očí a cievneho systému (podporujú jasné videnie a funkciu sietnice). Tieto priaznivé účinky na zdravie očí môžu byť spojené práve s vysokou koncentráciou antokyanínu, prítomného v čučoriedkach. 

 

Tieto ľahko rozpustné želatínové kapsuly neobsahujú nič iné, ako čistý extrakt z čučoriedok (470 mg v každej kapsule), z čoho 6,6 mg dennej dávky tvoria antokyaníny - účinné látky prirodzene sa nachádzajúce v prírode.

Výrobca:  Vitaking
12,88 €
Vitaking-Ginkgo-Biloba-60-mg-tablety Ginkgo Biloba 60 mg, tablety

Ginkgo Biloba (Ginko dvojlaločné) je rastlina pochádzajúca z Ázie, ktorá sa už po stáročia využíva v tradičnej čínskej medicíne. Výťažok z listov tejto rastliny obsahuje najmä organické kyseliny a flavonoidy (flavónové glykozidy a terpénové laktóny), ktoré sú známe vďaka svojim antioxidačným účinkom, t.j. zabraňujú nadmernej tvorbe voľných radikálov, čím prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Výrobok s obsahom extraktu z listov stromu Ginkgo biloba je štandardizovaný na 24 % flavónových glykozidov, 11 % kvercetínu, 10 % kempferolu a 7 % terpénolaktónov, čo predstavuje ideálny pomer bioaktívnych látok.  


Ginkgo biloba (Ginko dvojlaločné) extrakt môže podporovať prekrvenie periférnych častí tela (končatiny) a prietok krvi v mozgu, čím zlepšuje jeho zásobovanie kyslíkom. Rovnako môže napomáhať k udržaniu správnych kognitívnych funkcií (vnímanie, sústredenie, pamäť, myslenie a pod.) a tým prispievať k zlepšeniu duševnej rovnováhy a koncentrácie.


Prípravok obsahujúci výťažok z listov Ginkgo biloba sa preto odporúča užívať najmä študentom, duševne pracujúcim a ľuďom nad 50 rokov.

Výrobca:  Vitaking
9,46 € 10,50 €
Gymnema Sylvestre 400 mg, kapsuly Gymnema Sylvestre 400 mg, kapsuly

Gymnema Sylvestre (Gymnema lesná) je popínavá rastlina pôvodom z tropických lesov Indie a juhovýchodnej Ázie, ktorá sa už vyše 2000 rokov používa v tradičnej indickej medicíne ako antidiabetikum. Známa je tiež pod názvom gurmar, čo v indickej terminológii znamená „ničiteľ cukru“.


Hlavnými obsahovými látkami gymnemy lesnej sú glykozidy, najmä kyselina gymnemová, ktorá stimuluje produkciu inzulínu v pankrease a tým podporuje normalizáciu hladiny cukru v krvi. Medzi ďalšie aktívne zložky obsiahnuté v listoch tejto rastliny patria saponíny a peptid gurmarín, ktorý spolu s kyselinou gymnemovou ovplyvňuje schopnosť chuťových pohárikov na sladké potraviny a znižuje tak ich príjem. Preto môže napomáhať k udržiavaniu optimálnej hmotnosti ako prostriedok znižujúci chuť do jedla tzv. anoretikum.


Extrakt z gymnemy lesnej môže prispievať aj k normalizácii zvýšených hladín cholesterolu a triglyceridov v krvi. Prípravok obsahujúci výťažok z listov Gymnema sylvestre sa preto odporúča užívať najmä ľuďom s cukrovkou. Doplnok obsahuje až 400 mg výťažku z listov tejto rastliny v jednej kapsule.

Výrobca:  Vitaking
9,70 € 11,40 €
Vitaking-Gymnemax- spektrum-kapsuly Gymnemax spektrum, kapsuly

Gymnemax spektrum je komplexný produkt obsahujúci tri druhy vysoko účinných rastlín - škoricugymnemu sylvestre a morušu bielu.


Škorica je známe korenie, ktoré sa používa ako prísada do jedál a patrí medzi najpoužívanejšie rastliny v tradičnej čínskej medicíne. Získava sa z vnútornej kôry škoricovníka, pochádzajúceho z južnej a východnej Ázie. Výťažok z kôry škorice obsahuje množstvo účinných látok, ako napr. eugenol, cinnamaldehyd, cinnamyl acetát, antokyaníny a zároveň sa vyznačuje silnými antioxidačnými účinkami. Extrakt z kôry škorice prispieva k normalizáciu glykémie a rovnako môže priaznivo ovplyvňovať koncentráciu cholesterolu a triglyceridov v krvi.


Gymnema Sylvestre (Gymnema lesná) je popínavá rastlina pôvodom z tropických lesov Indie a juhovýchodnej Ázie, ktorá sa už vyše 2000 rokov používa v tradičnej indickej medicíne ako antidiabetikum. Známa je tiež pod názvom gurmar, čo v indickej terminológii znamená „ničiteľ cukru". Hlavnými obsahovými látkami gymnemy lesnej sú glykozidy, najmä kyselina gymnemová, ktorá stimuluje produkciu inzulínu v pankrease a tým podporuje normalizáciu hladiny cukru v krvi. Medzi ďalšie aktívne zložky obsiahnuté v listoch tejto rastliny patria saponíny a peptid gurmarín, ktorý spolu s kyselinou gymnemovou ovplyvňuje schopnosť chuťových pohárikov na sladké potraviny a znižuje tak ich príjem. Preto môže napomáhať k udržiavaniu optimálnej hmotnosti ako prostriedok znižujúci chuť do jedla tzv. anoretikum. Extrakt z gymnemy lesnej môže prispievať aj k normalizácii zvýšených hladín cholesterolu a triglyceridov v krvi.


Moruša biela pochádza z Ázie, kde sa už po stáročia využíva v tradičnej čínskej medicíne. Výťažok z listov tejto rastliny napomáha udržiavať rovnováhu metabolizmu sacharidov a zároveň sa vyznačuje antioxidačnými účinkami, ktoré znižujú oxidačný stres organizmu. Morušové listy obsahujú množstvo účinných látok ako napr. flavonoidy, fytosteroly a rovnako sú aj bohatým zdrojom vitamínov a stopových prvkov.


Doplnok obsahuje 250 mg extraktu z kôry škorice, 250 mg extraktu z listov gymnema sylvestre a 250 mg extraktu z listov moruše bielej v jednej kapsule.

Výrobca:  Vitaking
11,51 € 12,78 €
Vitaking-Hroznové- jadierka-400-mg- kapsuly Hroznové jadierka 400 mg, kapsuly

Vinič hroznorodý (Vitis vinifera) je lianovitá rastlina pochádzajúca z oblasti Stredomoria, ktorá je bohatým zdrojom prírodných látok, tzv. polyfenolov. Tieto zlúčeniny patria do skupiny prírodných antioxidantov, ktoré dodávajú rastlinám charakteristickú chuť, vôňu a farbu. Ich hlavným pozitívom je však najmä vplyv na voľné radikály, čím limitujú nepriaznivé účinky oxidačného stresu. Najväčšia koncentrácia týchto bioaktívnych látok je pritom v semenách a šupkách plodov tmavého hrozna, z ktorých sa získava vysokoúčinný extrakt. Výťažok z hroznových jadierok a šupiek vyniká najmä komplexom oligomérnych proantokyanidínov (OPC) s obsahom až 95% OPC a stilbenoidov (resveratrol), ktorých antioxidačný účinok je až 50x silnejší ako vitamín E a 20x silnejší ako vitamín C.


Polyfenolové zlúčeniny v extrakte z hroznových semien prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zabraňujú tak nadmernej tvorbe voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie organizmu. Rovnako zvyšujú hladinu intracelulárneho vitamínu C a posilňujú kapiláry, čím zlepšujú cirkuláciu krvi v celom tele a priaznivo tak môžu pôsobiť na srdcovo - cievny systém. Doplnok obsahuje až 400 mg výťažku z jadierok a šupiek hroznových bobúľ v jednej kapsule.

Výrobca:  Vitaking
13,50 €
Lecitín 1200 mg, kapsuly mäkké Lecitín 1200 mg, kapsuly mäkké

Lecitín známy aj ako fosfatidylcholín zaraďujeme do kategórie v tukoch rozpustných substancií nazývaných fosfolipidy. Nachádza sa vo všetkých bunkových membránach ľudského tela a v cirkulujúcich lipoproteínoch krvi. Skladá sa z dvoch hlavných aktívnych látok - cholínuinozitolu, pričom najvyššie koncentrácie lecitínu sú v mozgu, srdci, pečeni a obličkách. V mozgu sa lecitín (cholín) premieňa na acetylcholín, ktorý slúži ako neurotransmiter, t.j. základná komunikačná molekula nervového systému. Môže podporovať mozgovú činnosť a pamäť a prispievať tak k zdravej duševnej výkonnosti. V tráviacom systéme je fosfatidylcholín súčasťou žlčového systému, ktorý uľahčuje trávenie tukov. Cholín je nevyhnutný aj pre správnu činnosť pečene, jeho nedostatok môže mať za následok hromadenie veľkého množstva tuku v pečeni. Cholín prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu a lipidov a k udržaniu normálnej funkcie pečene.


Lecitín sa nachádza najmä vo vaječných žĺtkoch a potravinách rastlinného pôvodu, napr. sója. Telo zdravého jedinca si dokáže vytvoriť dostatok lecitínu, preto sa jeho užívanie odporúča najmä pre študentov, duševne pracujúcich a starších ľudí. Doplnok obsahuje 1200 mg lecitínu v jednej kapsule, získaného zo sójových bôbov.

Výrobca:  Vitaking
11,27 €
Sulforafan z brokolice 400 μg, kapsuly Sulforafan z brokolice 400 μg, kapsuly

Brokolica je hlúbová zelenina pochádzajúca z oblasti stredomoria, ktorá má pre ľudský organizmus množstvo zdravotných prínosov a preto ju zaraďujeme medzi tzv. superpotraviny (angl. superfoods). Je vynikajúcim zdrojom vlákniny a vitamínov A, C, K, vitamínov skupiny B a karotenoidov, V menšom množstve sú v nej zastúpené aj viaceré minerály a stopové prvky (mangán, železo, draslík, fosfor, horčík, vápnik a selén). Brokolica navyše obsahuje aj množstvo fytochemických látok, tzv. fytonutrientov, ako napr. indoly, izotiokyanáty a glukozinoláty (sulforafan).


Sulforafan je zlúčenina síry nachádzajúca sa hlavne v brokolicových klíčkoch, ktorá pôsobí predovšetkým ako „signalizačná molekula". Akonáhle sa dostane do bunky, má schopnosť naštartovať viac ako 200 génov, ktoré aktivovaním začnú produkovať detoxikačné a antioxidačné enzýmy. Jedným z hlavných antioxidantov, ktoré pomáha sulforafan produkovať je glutatión, ktorý chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Sulforafan preto prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zabraňuje tak nadmernej tvorbe voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie organizmu a oslabenie imunity.


Každá kapsula obsahuje 500 mg koncentrovaného extraktu z brokolicových výhonkov, štandardizovaného na 400 μg sulforafanu.

Výrobca:  Vitaking
13,69 €
Na stranu: produktov.

Dodanie tovaru

Kontakt

ZAMORE s.r.o.
Štefánikova 487/36
985 54 Lovinobaňa

tel.: +421 905 746 834
email: info@zamore.eu

Copyright 2014 - 2022 © Vitaking Slovakia