Vápnik, Horčík + Zinok, tablety

Úvod MinerályVápnik, Horčík + Zinok, tablety

Vápnik, Horčík + Zinok, tablety

Komplex s obsahom troch dôležitých minerálnych látok - vápnikahorčíka a zinku v optimálnom pomere. Vápnik a horčík pomáhajú udržiavať zdravé kosti, zatiaľ čo zinok  podporuje imunitný systém a je nevyhnutný pre bunkové delenie a rast. Vápnik je najrozšírenejším minerálom v našom tele, pričom až 99 % tohto prvku sa nachádza v kostiach a zuboch. Podieľa sa nielen na tvorbe kostného tkaniva a zubov, ale aj na kontrakcii svalov. Horčík je aktivátorom enzýmov vo viac než 300 metabolických reakciách v našom tele a zároveň dôležitým prvkom pre nervovú sústavu, zdravé srdce, kosti a zuby. Zinok zohráva dôležitú úlohu vo veľkom množstve biologických procesov a je nevyhnutný pre správne fungovanie viac ako 300 rôznych enzýmov. V ľudskom organizme sú najvyššie koncentrácie zinku vo svaloch, v kostiach, koži a u mužov v prostate.


Vápnik prispieva k normálnemu fungovaniu svalov a je potrebný na udržanie zdravých kostí a zdravých zubov. Rovnako prispieva k správnemu fungovaniu tráviacich enzýmov, k normálnej zrážanlivosti krvi a k správnej neurotransmisii. Vápnik prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a zohráva úlohu v procese delenia a špecializácie buniek.


Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k správnej funkcii psychiky. Rovnako zohráva úlohu v procese delenia buniek a prispieva k rovnováhe elektrolytov a k normálnej syntéze bielkovín. Horčík prispieva k udržaniu zdravých kostí a zdravých zubov, k správnemu fungovaniu svalov a nervového systému.


Zinok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k udržaniu dobrého zraku, zdravých kostí, vlasov, nechtov a pokožky. Rovnako prispieva k správnej látkovej premene sacharidov, kyselín a zásad a k správnej látkovej premene  vitamínu A, makronutrientov a mastných kyselín. Zinok prispieva k správnej syntéze DNA a bielkovín a k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi. Zohráva úlohu v procese delenia buniek, prispieva k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii, k správnej kognitívnej funkcii a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Výrobca: Vitaking
Kód: VK814
 
Dostupnosť: vypredané
Kúpou tohto produktu získate 1 bod.
11,10 €

Vápnik, Horčík + Zinok, tablety

výživový doplnok

 

Účinné látky v 1 tablete:
Vápnik (uhličitan vápenatý a glukónan) 333,33 mg (41,67 % RVH)
Horčík (oxid horečnatý a glukónan) 133,33 mg (35,55 % RVH)
Zinok (glukónan zinočnatý a citran) 8,33 mg (83,30 % RVH)

RVH %: referenčná výživová hodnota denného príjmu u dospelých


Zloženie: uhličitan vápenatý, oxid horečnatý, objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, glukónan zinočnatý, stabilizátory: sodná soľ karboxymetylcelulózy, hydroxypropylcelulóza; farbivo: oxid titaničitý, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý, glukónan horečnatý, glukónan vápenatý, citran zinočnatý

 

Neobsahuje: lepok, laktózu, geneticky modifikované suroviny


Odporúčaná denná dávka: 2 tablety denne počas jedla

 

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Ak sa vyskytnú nejaké nežiaduce účinky, prerušte užívanie a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

 

Skladujte na suchom, tmavom mieste pri teplote do 25°C v dobre uzatvorenom obale.

 

Obsah: 100 tabliet


Dátum minimálnej trvanlivosti do: 11/2024

 

Produkt je schválený Úradom verejného zdravotníctva SR pod č. OHVBPKV/3877/2014/Ht

Súvisiace produkty

Zatvoriť

K produktu neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Dodanie tovaru

Kontakt

ZAMORE s.r.o.
Štefánikova 487/36
985 54 Lovinobaňa

tel.: +421 905 746 834
email: info@zamore.eu

Copyright 2014 - 2022 © Vitaking Slovakia