Sea Kelp – morská riasa 100 mg, tablety

Úvod MinerálySea Kelp – morská riasa 100 mg, tablety

Sea Kelp – morská riasa 100 mg, tablety

Hnedé morské riasy Kelp s obsahom viac ako 50 stopových prvkov sú bohatým zdrojom prírodného jódu. Jód ako zložka hormónov štítnej žľazy je zapojený nielen do regulácie rastu buniek štítnej žľazy, metabolizmu bielkovín, sacharidov a mastných kyselín, ale aj do fyzického a mentálneho vývoja jedinca.


Primárnou úlohou jódu v organizme je produkcia hormónov štítnej žľazy – tyroxínu a trijódtyronínu, ktoré riadia biochemické a metabolické procesy v ľudskom tele (okysličovanie tkanív, získavanie energie na činnosť vnútorných orgánov a obnovovanie duševnej rovnováhy). Za normálnych podmienok obsahuje telo dospelého jedinca približne 15 až 20 mg jódu, z toho až 75 % sa nachádza práve v štítnej žľaze. Absorpcia jódu závisí od nasýtenia tela týmto minerálom, pričom jeho nedostatok môže znižovať telesnú a duševnú výkonnosť. Celková účinnosť jódu je však do značnej miery ovplyvnená aj príjmom selénu a vitamínu A, ktoré sú takisto dôležité pre správnu funkciu štítnej žľazy. Vstrebávanie jódu a jeho využitie v štítnej žľaze narúšajú strumigénne látky nachádzajúce sa v kapustovitej zelenine (kaleráb, kel, kapusta) a sóji, nedostatočné používanie jodidovanej soli a nízka konzumácia morských rýb a morských rias. Zvýšený príjem jódu sa odporúča najmä u detí, dospievajúcich, dojčiacich žien a vegetariánov.


Jód prispieva k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnemu fungovaniu štítnej žľazy. Rovnako prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej kognitívnej funkcii.


Jód prispieva k udržaniu zdravej pokožky a k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.

Výrobca: Vitaking
Kód: VK1402
 
Dostupnosť: vypredané
8,80 €

Sea Kelp – morská riasa 100 mg, tablety

výživový doplnok obsahujúci 150 μg jódu z morských rias

 

Účinné látky v 1 tablete:
Jód (100 mg vo forme morských rias Kelp) 150 μg (100 % RVH)

RVH %: referenčná výživová hodnota denného príjmu u dospelých


Zloženie: emulgátory: fosforečnan vápenatý, mikrokryštalická celulóza; morská riasa Kelp - lat. Macrocystis Pyrifera, kypriaca látka: kyselina stearová, protihrudkujúce látky: oxid kremičitý, stearan horečnatý

 

Neobsahuje: lepok, laktózu, geneticky modifikované suroviny


Odporúčaná denná dávka: 1 tableta denne počas jedla

 

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Ak sa vyskytnú nejaké nežiaduce účinky, prerušte užívanie a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

 

Skladujte na suchom, tmavom mieste pri teplote do 25°C v dobre uzatvorenom obale.

 

Obsah: 90 tabliet


Dátum minimálnej trvanlivosti do: 11/2021

 

Produkt je schválený Úradom verejného zdravotníctva SR pod č. OHVBPKV/3873/2014/Ht

Súvisiace produkty

Zatvoriť

K produktu neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Dodanie tovaru

Kontakt

ZAMORE s.r.o.
Štefánikova 487/36
985 54 Lovinobaňa

tel.: +421 905 746 834
email: info@zamore.eu

Copyright 2014 - 2022 © Vitaking Slovakia