Sivý zákal: reverzibilný alebo nevyliečiteľný?

Pridané: 12.10.2019

Katarakta alebo sivý zákal je najčastejšou príčinou slepoty. Bohužiaľ, väčšina lekárov povie, že na to neexistuje žiadny liek a jedinou možnosťou je buď chirurgický zákrok alebo liečba symptómov. Prevláda tvrdenie, že sa nejedná o chorobu, ale iba prirodzený stav spojený s vekom. Na druhej strane je zase pravdou to, že sivý zákal je zvyčajne reverzibilný, no prirodzenou liečbou je možné ho dokonca eliminovať.


Prečo dochádza ku katarakte?


Sivý zákal je vlastne zmena v očnej šošovke, ktorá spôsobuje zhoršovanie a rozmazávanie videnia s pribúdajúcim vekom. Predpokladá sa, že k tomuto ochoreniu môže dochádzať z viacerých príčin, akými sú napr. toxický stres, pretrvávajúca dehydratácia a otrava ťažkými kovmi (bróm, kobalt, kadmium, nikel a olovo). Je pozoruhodné, že cigaretový dym je jedným z hlavných zdrojov kadmia.


Štyri najdôležitejšie veci, ktoré môžete urobiť, aby ste zredukovali poškodenie očí a zvrátili progres sivého zákalu:


1. Zmeňte svoj jedálniček!


Zvýšte podiel živých, t.j. surových potravín. Vyvarujte sa potravín, ktoré obsahujú konzervačné látky, geneticky modifikované suroviny a fruktózu.


2. Dbajte na správne dopĺňanie tekutín!


Katarakta je prakticky denaturovaný proteín (denaturovaný = zbavený pôvodných vlastností). Správna hydratácia je jedným z najlepších spôsobov, ako detoxikovať svoje telo.


3. Absolvujte vyšetrenie na otravu ťažkými kovmi


Môžete o to požiadať v laboratóriu. Ak Vám vydajú potvrdenie, že Vaše telo je nasýtené ťažkými kovmi, hľadajte riešenie. Existuje niekoľko metód.


4. Konzumujte riasy proti katarakte!


Spirulina a chlorella nielen detoxikujú naše telo, ale vďaka vysokému obsahu bielkovín pomáhajú telu produkovať glutatión. Tento proteín je v zdravom oku prítomný v desaťkrát vyšších koncentráciách ako u sivého zákalu.


Zdroj: www.vitaking.hu


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Dodanie tovaru

Kontakt

ZAMORE s.r.o.
Štefánikova 487/36
985 54 Lovinobaňa

tel.: +421 905 746 834
email: info@zamore.eu

Copyright 2014 - 2022 © Vitaking Slovakia