Muži tiež potrebujú doplnky výživy!

Pridané: 20.11.2019

Aj keď dodržiavate zdravú životosprávu a venujete pozornosť tomu, čo a ako jete, je veľmi ťažké získať všetky potrebné vitamíny a minerály. Ktoré sú tie vitamíny a doplnky výživy, ktoré by muži mali konzumovať bez ohľadu na vek?


1. Rybí olej pre mužov?


Omega-3 mastné kyseliny môžu znížiť krvný tlak a hladiny triglyceridov. Okrem toho bolo preukázané, že pomáhajú znižovať zápal, pravdepodobnosť kardiovaskulárnych ochorení a bolesti kĺbov. Zdravým mužom postačuje denne 1000 mg rybieho oleja, no ľudia s ochorením srdca môžu potrebovať 2000 až 4000 mg denne. Presné dávky si však overte u svojho lekára!


Omega-3 mastné kyseliny sa okrem rýb vyskytujú aj v keli, ľanových semienkach a semienkach chia.


2. Vápnik


Vápnik podporuje zdravie kostí a zubov, kontrakcie nervov a svalov, kardiovaskulárne funkcie a prispieva k správnej neurotransmisii. Odporúčané množstvo je asi 1200 mg denne.


Nedostatok vápnika môže viesť k osteoporóze!


3. Muži tiež potrebujú vitamín D!


Vitamín D a vápnik sa navzájom podporujú, t.j. pôsobia synergicky a pomáhajú tak budovať silné kosti. Bohužiaľ, nedostatok vitamínu D je v súčasnosti dosť vážnym problémom. Takmer 40% populácie trpí deficitom vitamínu D.


Výskum ukázal, že nedostatok vitamínu D môže byť jednou z príčin nízkej hladiny testosterónu u mužov. Z tohto dôvodu sú muži náchylní na rôzne zdravotné problémy, akými sú napr. pomalý metabolizmus, nízke libido, únava alebo problémy so spánkom. Udržiavanie správnej hladiny vitamínu D v organizme môže byť teda mimoriadne dôležité.


4. Koenzým Q10


Koenzým Q10 pomáha bunkám v tele zásobovať ich energiou. Naše telo síce produkuje koenzým Q10, ale táto produkcia s pribúdajúcim vekom klesá. Konzumácia vo forme výživového doplnku je jediný spôsob, ako udržať hladinu koenzýmu Q10 v organizme na tej správnej úrovni. Podľa najnovších štúdií môže koenzým Q10 pomôcť v boji proti rakovine, Parkinsonovej a Huntingtonovej chorobe a znížiť riziko srdcových chorôb.


Koenzým Q10 je tiež plný antioxidantov, ktoré môžu spomaliť starnutie.


5. Horčík


Horčík je rovnako dôležitý pre mužov z hľadiska rôznych telesných funkcií. Zohráva dôležitú úlohu pri regulácii glukózy v krvi, syntéze proteínov a fungovaní nervového systému. Bohužiaľ, podobne ako vitamín D nedostatok horčíka sa stáva čoraz väčším problémom.


Výskumy ukazujú, že suplementácia horčíkom môže podporovať hladinu testosterónu v krvi.


Zdroj: vitaking.hu


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Dodanie tovaru

Kontakt

ZAMORE s.r.o.
Štefánikova 487/36
985 54 Lovinobaňa

tel.: +421 905 746 834
email: info@zamore.eu

Copyright 2014 - 2022 © Vitaking Slovakia