5 najlepších doplnkov výživy pre ženy

Pridané: 05.04.2019

Pre ženy pohybujúce sa medzi pracovnými povinnosťami, deťmi a domácnosťou môže byť ťažké získať živiny, ktoré potrebujú. Existujú však niektoré doplnky, ktoré sú pre zdravie žien dôležitejšie než ostatné. Časopis Whole Living ich nedávno rozdelil na 5 najlepších doplnkov, ktoré ženy potrebujú.


1. Vitamín D - skvelý pre podporu zdravia kostí a imunitného systému, vitamín D je potrebný aj na podporu mnohých ďalších oblastí ľudského zdravia. Telo produkuje vitamín D vtedy, keď je pokožka vystavená slnečnému žiareniu, ale mnoho ľudí neprijíma dostatok slnečného žiarenia alebo mlieka obohateného o vitamín D na pokrytie dennej potreby tohto vitamínu. Časopis Whole Living preto odporúča dopĺňať 2 000 IU vitamínu D3 denne.


2. Vápnik - nevyhnutný minerál pre silné kosti, ktorý môžete získať priamo zo stravy. Vápnik sa nachádza najmä v mliečnych výrobkoch a zelenine. Okrem zdravia kostí môže vápnik pomôcť zlepšiť aj náladu a zmierniť príznaky predmenštruačného syndrómu (PMS). Doplnky výživy s obsahom vápnika sa najlepšie vstrebávajú do tela v rozdelenej dávke - 500 mg dvakrát denne. Citran vápenatý je najúčinnejšou organickou formou vápnika, akú môžete svojmu telu dodať.


3. Horčík - minerál na podporu zlepšenia nálady je horčík. Potraviny bohaté na horčík, ako sú zelenina a strukoviny, pomáhajú regulovať neurotransmitery, ktoré môžu zlepšiť duševné zdravie človeka. Odporúčaná denná dávka pre horčík je 350 mg.


4. Vitamín B - neustále sa cítite v napätí? Vyskúšajte komplex vitamínu B. Tieto vitamíny sa prirodzene nachádzajú v špenáte, mäse a mliečnych výrobkoch, podporujú energiu, imunitný systém a pomáhajú zlepšiť náladu. Len nezabudnite užiť B vitamíny dopoludnia, pretože energia obsiahnutá v B-komplexe môže narušiť Váš spánok.


5. Omega-3 - podpora zdravia srdca s omega-3 esenciálnymi mastnými kyselinami. Výskumné štúdie ukázali, že omega-3 mastné kyseliny pomáhajú udržiavať zdravú hladinu cholesterolu. Doplnky s obsahom omega-3 mastných kyselín majú však oveľa viac benefitov ako len podporu zdravia srdca. Prispievajú aj k správnej funkcii mozgu, kĺbov, kože a majú rad ďalších výhod.


Zdroj: www.vitaking.com


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Dodanie tovaru

Kontakt

ZAMORE s.r.o.
Štefánikova 487/36
985 54 Lovinobaňa

tel.: +421 905 746 834
email: info@zamore.eu

Copyright 2014 - 2022 © Vitaking Slovakia