TOP 10 rastlinných prípravkov v Európe

Pridané: 10.05.2017

Rastlinné prípravky sú populárne medzi spotrebiteľmi všetkých vekových kategórií v Európe, ale viete ktoré sú tie najobľúbenejšie? Ako súčasť špeciálnej edície o rastlinných výrobkoch, portál NutraIngredients zostavil rebríček desiatich najžiadanejších rastlinných prípravkov, ktoré kupujú európski spotrebitelia.

 

Jeden z piatich európskych spotrebiteľov tvrdí, že užíval doplnok výživy obsahujúci rastlinné zložky. Vďaka informáciám získaných z prieskumu v šiestich európskych krajinách (v rámci projektu PlantLIBRA financovaného EÚ), sa podarilo určiť desať najrozšírenejších rastlinných prípravkov v Európe.

 

10. Sója fazuľová (lat. Glycine max), známa aj pod názvami sója alebo extrakt zo sóje je v Európe široko používaná. Sójové izoflavóny sú spájané s prínosmi pre ženy v postmenopauze - kontrola hmotnosti, zdravie kostí a srdca.

 

9. Echinacea purpurová (lat. Echinacea purpurea) je veľmi populárna rastlina, ktorá je spájaná s podporou imunitného systému. Prípravky z tejto rastliny napomáhajú chrániť a odolávať proti nachladnutiu a chrípkovým vírusom.


8. Medovka lekárska (lat. Melissa officinalis) je odporúčaná pre jej prínosy pri zažívacích ťažkostiach a bolestiach, zatiaľ čo iné zdroje poukazujú aj na jej upokojujúci účinok pri náladovosti.


7. Valeriána lekárska (lat. Valeriana officinalis) sa odporúča pre jej sedatívne, t.j. utišujúce účinky. Rastlina je propagovaná ako prísada, ktorá môže byť prospešná pre tých, ktorí trpia nespavosťou alebo inými poruchami spánku.


6. Fenikel obyčajný (lat. Foeniculum vulgare) je okrem iných benefitov doporučovaný aj pre zdravé trávenie.


5. Aloa pravá (lat. Aloe vera) skôr známa pre jej široké použitie v kozmetike, je tiež populárnou rastlinnou zložkou. Latex z aloe vera vykazuje laxatívne účinky, zatiaľ čo šťava z listov je spájaná s reguláciou cukru v krvi.


4. Všehoj ázijský (lat. Panax ginseng) je široko používaný v prírodných energetických nápojoch, odporúča sa ako pomoc pri koncentrácii a pamäti a môže mať tiež prínosy pre imunitný systém.


3. Artičoka zeleninová (lat. Cynara scolymus) alebo artičok je dobre známa potravinová prísada, ktorá sa využíva aj ako rastlinný prípravok. Predpokladá sa, že výťažky z artičoky majú prínos pre tráviaci systém a doporučujú sa ako prostriedok pri regulácii cukru v krvi.


2. Pupalka dvojročná (lat. Oenothera biennis) je druhou najčastejšie používanou rastlinnou zložkou v Európe. Odporúča sa ako forma úľavy od niektorých foriem bolesti a mohla by byť prospešná pre ľudí s ekzémom a inými kožnými ochoreniami.


1. Ginko dvojlaločné (lat. Ginkgo biloba) patrí medzi najpredávanejšie formy výživových doplnkov po celom svete a podľa údajov PlantLIBRA je najobľúbenejšou rastlinnou prísadou v Európe. Mnohí ľudia užívajú doplnky stravy ginkgo biloba s presvedčením, že zlepšia pamäť a myslenie.

 

Zdroj: NutraIngredients


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Dodanie tovaru

Kontakt

ZAMORE s.r.o.
Štefánikova 487/36
985 54 Lovinobaňa

tel.: +421 905 746 834
email: info@zamore.eu

Copyright 2014 - 2021 © Vitaking Slovakia